Prace koncepcyjne nad projektem trwają. Dziś spotkaliśmy się z Angeliką w celu omówienia funkcjonalności obsługi miniatur dodawanych w projektach, które następnie będą używane podczas publikacji materiału na różne platformy.
Tworząc film na temat uprawy i zbioru czosnku, chcemy po jego stworzeniu dodać go na różne platformy, np tiktok, facebook, instagram, Youtube.
Poniżej screen z makiety ogólnej tego widoku:

W następnym kroku zaprojektujemy widoki które pozwolą na podgląd miniatur w formacie który jest na danej platformie. Właściwie pisząc to dochodzę do wniosku, że najlepiej było by wgrać miniature, i szybko zobaczyć jak wgrana będzie wyglądać na różnych platformach, by podmieniać tylko te które rzeczywiście tego wymagają.
Publikacja dłuższego filmu na wielu platformach może zająć trochę czasu, to oznaczą że w praktyce zdarza się, że musimy przerwać proces w trakcie, i później zapominamy, że dany film nie poszedł w ogóle na jakąś platformę. Ten krok ma nas przybliżać do miejsca „checkboxów” (ptaszków) które zaznaczamy gdy publikacja jest już gotowa. Może w przyszłości nawet zautomatyzować ten proces z poziomu aplikacji.
Transfer plików (po podłączeniu urządzenia do magazynu)
Opracowywanie materiałów na komputerze z racji mocy obliczeniowej i wielkości ekranu jest dużo łatwiejsze niż na smartfonach. Dodatkowo na komputerach mamy spore istniejące archiwa naszych plików. Dziś omówiliśmy widok, który pokaże się po uruchomieniu clipcraze na komputerze. Gdy wybierzemy folder ze zdjęciami, clipcraze zbuduje indeks zdjęć, następnie wytransferuje wszystkie pliki których nie ma jeszcze w magazynie – do magazynu.

Nagranie z sesji pracy nad UX/UI
Ponieważ jeden obraz to tysiąc słów, uznałem że warto część naszej sesji nagrać, dlatego jeśli masz ochotę zobaczyć „od kuchni” jak wyglądają takie sesje zapraszam do obejrzenia nagrania:
Zapisz się na nasz newsletter
Jak zwykle gorąco zachęcam do zapisania się na nasz newsletter gdzie pokazujemy jak tworzymy aplikację clipcraze publicznie :